Euro-Majdan

 

 

 


 

20 kwietnia 2014

Dziękujemy za wsparcie!!! Środki przekazane na Ukrainę, zakupiono za nie leki i koce.

Nadal zbieramy na pomoc dla nowej Ukrainy, obecnie szczególnie na Krymie - przebywa tam nasz wolontariusz i wysłannik Robert, uczy języka polskiego, rozmawia o UE i Polsce, współpracuje z Victorem i Tamarą (byli w Piotrkowie w styczniu). Prosimy więc o dalsze wsparcie z hasłem "WOLNOSĆ NA MAJDANIE".


27 luty 2014

nadal nie odnalezieni...

nadal nie odnalezieni...

grafika z Majdanu ...


Wydarzenia nocy z 18 na 19 luty - zabici i ranni - chcesz pomóc - wesprzyj naszą akcję!!!

 

Prosimy o wpłaty na konto:Fundacja NIEDALEKO, nr konta 86 2490 0005 0000 4520 5386 5675  (Alior Bank) z dopiskiem "Wolność na Majdanie!"

Euromajdan na żywo.

 


W dniach 16-18 stycznia przebywała w Piotrkowie Trybunalskim delegacja ukraińskich uniwersytetów, uczestników programu WITAJ.

 

(goście w Cerkwi w Piotrkowie Tryb.)

 

W tym czasie wprowadzono na Ukrainie w trybie poza-konstytucyjnym ustawy ograniczające wolność wypowiedzi i zgromadzeń (np.: 7 lat więzienia za 'obrazę' milicjanta).

 

Niestety przewidywania naszych gości sprawdziły się w ostatnich dniach, społeczeństwo zaprotestowało ze wzmocnioną siłą... W dniu wczorajszym, prawdopodobnie snajperzy sił specjalnych, zastrzelili 4 osoby, ponad 300 zostało rannych... Wszyscy te wiadomości znamy!

 

 

W Radiu Piotrków wywiadu udzieliło w zeszły czwartek dwoje przedstawicieli Euro-Majdanu: Pan Anatol (Równe) i Pani Tamara (Sewastopol). Pan Anatol organizuje wyjazdy z Równego na Kijów od początku trwania EuroMajdanu, sam uczestniczy w Euromajdanie w Równym i pełni dyżury w Kijowie. Pani Tamara wspomaga z Sewastopola.

 

(Anatol - pierwszy z lewej, Tamara - trzecia z lewej)

 

 

W imieniu obywatelskich organizacji z Ukrainy prosimy o wsparcie - potrzebujemy środków na zakup leków i witamin oraz ciepłej odzieży.

 

Niestety na granicy służby konfiskują takie dary, potrzebujemy więc zakupić je na Ukrainie i dostarczyć do Kijowa. Zajmie się tym Pan Anatol z Równego.

Szczególnie zwracamy się do mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego - partnerskiego miasta dla Równego!

Prosimy o wpłaty na konto:

Fundacja NIEDALEKO, nr konta 86 2490 0005 0000 4520 5386 5675  (Alior Bank)

z dopiskiem "Wolność na Majdanie!"