kwiecień-maj 2018

W ubiegłym roku z okazji 800-lecia Piotrkowa Tryb. organizowaliśmy z Urzędem Miasta zbiórkę książek dla polskich dzieci na Ukrainie.

Zbiórka udała się znakomicie – za co jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

W tym roku z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości chcemy zorganizować

zbiórkę na rzecz zakupu czytników e-booków oraz sprzętu komputerowego

(laptop z rzutnikiem), który przekażemy polskim nauczycielom na Ukrainie do wykorzystania w polskich szkołach sobotnich.

Zbiórkę prowadzimy w dwóch wariantach:

• Można przekazać sprawny technicznie sprzęt z legalnym oprogramowaniem

• Można dokonać wpłaty na konto Fundacji (obliczyliśmy, że jeżeli statystyczny nauczyciel z Piotrkowa Tryb. wpłaciłby 30 złotych na ten cel, moglibyśmy wyposażyć 4 polskie szkoły na Ukrainie – oczywiście jeśli wpłaty te byłyby większe, to więcej szkół polskich otrzyma sprzęt. Wpłaty z dopiskiem „POLSKA SZKOŁA NA UKRAINIE” na konto: FUNDACJA NIEDALEKO 86 2490 0005 0000 4520 5386 5675 prosimy kierować w imieniu szkół.

 


 

marzec-kwiecień 2017

Z okazji 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego organizujemy zbiórkę nowych książek dla polskich dzieci na Ukrainie w wieku 3-12 lat.

Przyłącz się do zbiórki!

 


 

 

 

 JADĄ Z POLSKI SANIE -  4 edycja - 2016

Prosimy o wsparcie

  • sierocińca w Równym - zakup środków higieny osobistej oraz drobnych upominków (słodycze)
  • szkoły nr 25 w Mikołajewie - zakup przyborów szkolnym

Prosimy o datki na nasze konto, nawet skromna wpłata bedzie stanowić Dar Serca, który sprawi uśmiech dziecka na Ukrainie.

 

ALIOR BANK 86249000050000452053865675


 

AKCJA "Wiosenne granie"

Czas trwania akcji: 1 marca - 15 maja 2015

Prosimy Was o wsparcie akcji "Wiosenne granie"!

Zbieramy na sprzęt sportowy dla dzieci z sierocińca na Wołyniu (Rivne).

W sierocińcu przebywa ponad 100 dzieci. Budżet placówki wystarcza na utrzymanie ich przy życiu i zapewnienie podstawowej opieki. Radość dzieciom sprawia każdy najmniejszy dar. Prosimy o wsparcie zakupu dla nich piłek do gier, siatki do siatkówki, koszy oraz sprzętu do tenisa stołowego. Nie są to wygórowane marzenia dzieci - móc na wiosnę zgrać w piłkę, tenisa czy kosza - spełnijmy je razem!!!

Fundacja NIEDALEKO, Alior Bank 86 2490 0005 0000 4520 5386 5675 z dopiskiem “WIOSENNE GRANIE”

Wesprzyj małą kwotą, która sprawi wiele radości !!!

 


 

LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2014

“Z Polski sanie jadą! Jadą sanie, pełne uśmiechów!”.

Naszym celem jest dostarczenie koców, piżam, pościeli oraz artykułów higienicznych do sierocińców w obwodzie Riwieńskim i Mikołajewskim. Chcemy również każdemu dziecku w sierocińcu "osłodzić" zimę na Boże Narodzenie. Mamy możliwość zakupów z rezerw materiałowych Skarbu Państwa nowych koców, piżam i pościeli w bardzo niskich cenach (np.: koc wełniany za 2,50 zł). Prosimy Was o wsparcie datkiem na konto fundacji z dopiskiem SANIE. Dziękujemy!!!

 

Datek można wpłacić na konto:

Fundacja NIEDALEKO, Alior Bank 86 2490 0005 0000 4520 5386 5675

 

 


 

KWIECIEŃ 2014

Dzięki ofiarności uczniów I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim kilka kartonów z książkami pojechało na Wołyń z Konsulem Krzysztofem Sawickim. Dziękujemy uczniom i nauczycielom!

Zobacz relację w TV Piotrków Tryb.!

 


 

STYCZEŃ - MARZEC 2014

AKCJA "Wiosenne granie"

Czas trwania akcji: 1 stycznia - 15 marca

Prosimy Was o wsparcie akcji "Wiosenne granie"!

Zbieramy na sprzęt sportowy dla dzieci z sierocińca na Wołyniu (Rivne) i szkoły nr. 25 w Mikołajewie.

W sierocińcu przebywa ponad 100 dzieci. Budżet placówki wystarcza na utrzymanie ich przy życiu i zapewnienie podstawowej opieki. Radość dzieciom sprawia każdy najmniejszy dar. Prosimy o wsparcie zakupu dla nich piłek do gier, siatki do siatkówki, koszy oraz sprzętu do tenisa stołowego. Nie są to wygórowane marzenia dzieci - móc na wiosnę zgrać w piłkę, tenisa czy kosza - spełnijmy je razem!!!

Szkoła nr 25 w Mikołajewie liczy ponad 300 dzieci i młodzieży. Jest to szkoła do której kierowane są dzieci z rodzin rozbitych, dzieli imigrantów oraz z rodzin ubogich. Ich stan posiadania sprzętu sportowego jest praktycznie żaden, mają kilka starych piłek i to wszystko. Prosiwy Was o wsparcie zakupu wyposażenia: 10 piłek do siatkówki, 5 piłek do kosza, 10 piłek futbolowych, 2 siatek, 2 koszy, 20 paletek do tenisa stołowego i 2 stołów. Będzie to dla nich wiosna spełnionych marzeń i radości z gry!

Fundacja NIEDALEKO, Alior Bank 86 2490 0005 0000 4520 5386 5675 z dopiskiem “WIOSENNE GRANIE”

Wesprzyj małą kwotą, która sprawi wiele radości !!!

 


LISTOPAD - GRUDZIEŃ

AKCJA "Z Polski jadą sanie! Sanie pełne uśmiechów" 

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie naszej akcji!!!

16 GRUDNIA 2013:

Już wysłaliśmy na Ukrainę do sierocińca w Obłastti Rivieńskiej (Obód Równe) pełen wór prezentów dla dzieci (słodycze, piłki do wszelakich gier i inne niespodzianki), do sierot z rodzin rozbitych ze szkoły nr 25 w Mikołajewie wysłaliśmy 10 paczek, w każdej szkolne przybory i słodycze, sprezentowaliśmy też - w Waszym  - tablet dla polskiego dziecka z rejonu Łucka (wybór pozostawiliśmy Konsulowi).
                                  DZIĘKUJEMY ZA SERCA DARY !!!

Czas trwania: 1 listopada - 12 grudnia 2013

Wspomnienie: Dzień Dziecka 2013 w Zdołbunowie. W maju 2013 roku na spotkaniu w Konsulacie w Łucku Pani Konsul Karolina Golubiewska i Pan Konsul Krzysztof Sawicki przedstawili nam propozycję wsparcia finansowego Dnia Dziecka organizowanego dla dzieci z sierocińców w Zdołbunowie na Ukrainie (Wołyń, miasto w znalazła schronienie polska ludność ze wsi wołyńskich podczas rzezi wołyńskiej).Oczywiście wyraziliśmy chęć do-sponsorowania imprezy w postaci prezentów dla dzieci. Spytałem sie w Konsulacie, czego oczekiwały by dzieci od nas, miałem na myśli słodkości z Polski, może książki lub gry... Odpowiedź Pani Karoliny wprowadziła mnie w zakłopotanie. Otóż prośba Konsulatu dotyczyła zakupy SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW, PASTY I KUBKA dla każdego dziecka i KOCA... Dzieci z sierocińca używały “wspólnych” szczoteczek, często również nie używały pasty do zębów z powodu jej permanentnego braku! Zakupiliśmy wiec takie prezenty... Dzieci ze swoich kubków i szczoteczek były bardzo zadowolone! Trudno może w naszej dzisiejszej rzeczywistości zrozumieć radość dziecka z prezentu na Dzień dziecka w postaci szczoteczki do zębów... a jednak tak jest dziś w sierocińcach na Ukrainie!Dodatkowo nasz współpracownik z Ukrainy – Anatol Lashecki – “zorganizował” coś, co sprawiło dzieciom niesamowitą frajdę: MASZYNĘ DO WATY CUKROWEJ i cukier, który wystarczył na całą imprezę! To była słodka niespodzianka dla nich.

Prosimy o pomoc   – chcemy w grudniu zawieść na Ukrainę do sierocińców najpotrzebniejsze artykuły pierwszej potrzeby (kołdry, środki czystości itp.) ale też chcemy każdemu dziecku przygotować prezent mniej “użyteczny” w postaci słodkości, książek i gier.
 
Od 4 lat wspieramy finansowo projektu na Ukrainie, w tym roku (w maju) powołaliśmy do życia fundację “Niedaleko” (www.niedaleko.com), której celem jest większe sprostanie potrzebom dzieci i młodzieży na Ukrainie, niż było to możliwe tylko z naszych pieniędzy. Prosimy więc o wsparcie – nie chodzi nam darowizny w tysiącach złotych, może zamiast jednego małego zakupu "na święta" przeznaczycie drobną kwotę na akcję: “Z Polski sanie jadą! Jadą sanie, pełne uśmiechów!”.

Datek można wpłacić na konto:

Fundacja NIEDALEKO, Alior Bank 86 2490 0005 0000 4520 5386 5675 z dopiskiem “Pełne sanie”

Wesprzyj małą kwotą, która sprawi wiele radości!
Wpłać 20-50 złotych – to bardzo dużo dla dzieci w przepełnionych i biednych sierocińcach!